filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Złote Globy
1975
http://www.goldenglobes.com/
Hollywoodzkie Stowarzyszenie Prasy Zagranicznej
Złoty Glob
Najlepszy dramat
wygrane
Chinatown
(1974)
Prywatny detektyw rozwiązuje wyjątkowo skomplikowaną sprawę rodziny Mulwrayów.
nominacje
Kobieta pod presją
(1974)
Ojciec chrzestny II
(1974)
Rozmowa
(1974)
Trzęsienie ziemi
(1974)
Najlepsza komedia lub musical
wygrane
Najdłuższy jard
(1974)
Dawna gwiazda futbolu amerykańskiego trafia za kratki. Mężczyzna zostaje trenerem drużyny więźniów, która ma rywalizować z zespołem strażników.
nominacje
Harry i Tonto
(1974)
Mały Książę
(1974)
Strona tytułowa
(1974)
Trzej muszkieterowie
(1973)
Najlepszy aktor w dramacie
wygrane
[Jack Nicholson]
Jack Nicholson
jako J. J. "Jake" Gittes w filmie
Chinatown
(1974)
nominacje
James Caan
Gracz
(1974)
Dustin Hoffman
Lenny
(1974)
Al Pacino
Ojciec chrzestny II
(1974)
Gene Hackman
Rozmowa
(1974)
Najlepszy aktor w komedii lub musicalu
wygrane
[Art Carney]
Art Carney
jako Harry Coombes w filmie
Harry i Tonto
(1974)
nominacje
James Earl Jones
Claudine
(1974)
Burt Reynolds
Najdłuższy jard
(1974)
Jack Lemmon
Strona tytułowa
(1974)
Walter Matthau
Strona tytułowa
(1974)
Najlepsza aktorka w dramacie
wygrane
[Gena Rowlands]
Gena Rowlands
jako Mabel Longhetti w filmie
Kobieta pod presją
(1974)
nominacje
Ellen Burstyn
Alicja już tu nie mieszka
(1974)
Faye Dunaway
Chinatown
(1974)
Valerie Perrine
Lenny
(1974)
Liv Ullmann
Sceny z życia małżeńskiego
(1973)
Najlepsza aktorka w komedii lub musicalu
wygrane
[Raquel Welch]
Raquel Welch
jako Constance de Bonancieux w filmie
Trzej muszkieterowie
(1973)
nominacje
Diahann Carroll
Claudine
(1974)
Helen Hayes
Garbi znowu w trasie
(1974)
Lucille Ball
Mame
(1974)
Cloris Leachman
Młody Frankenstein
(1974)
Najlepszy aktor drugoplanowy
wygrane
[Fred Astaire]
Fred Astaire
jako Harlee Claiborne w filmie
Płonący wieżowiec
(1974)
nominacje
John Huston
Chinatown
(1974)
Eddie Albert
Najdłuższy jard
(1974)
Sam Waterston
Wielki Gatsby
(1974)
Bruce Dern
Wielki Gatsby
(1974)
Najlepsza aktorka drugoplanowa
wygrane
[Karen Black]
Karen Black
jako Myrtle Wilson w filmie
Wielki Gatsby
(1974)
nominacje
Diane Ladd
Alicja już tu nie mieszka
(1974)
Bea Arthur
Mame
(1974)
Madeline Kahn
Młody Frankenstein
(1974)
Jennifer Jones
Płonący wieżowiec
(1974)
Najlepszy reżyser
wygrane
[Roman Polański]
Roman Polański
Chinatown
(1974)
nominacje
John Cassavetes
Kobieta pod presją
(1974)
Bob Fosse
Lenny
(1974)
Francis Ford Coppola
Ojciec chrzestny II
(1974)
Francis Ford Coppola
Rozmowa
(1974)
Najlepszy film zagraniczny
wygrane
Sceny z życia małżeńskiego
(1973)
nominacje
Amarcord
(1973)
Kariera Duddy Kravitza
(1974)
Lacombe Lucien
(1974)
Przygody Rabina Jakuba
(1973)
Najlepszy scenariusz
wygrane
Chinatown
(1974)
Robert Towne
Prywatny detektyw rozwiązuje wyjątkowo skomplikowaną sprawę rodziny Mulwrayów.
nominacje
Kobieta pod presją
(1974)
John Cassavetes
Ojciec chrzestny II
(1974)
Mario Puzo
,
Francis Ford Coppola
Płonący wieżowiec
(1974)
Stirling Silliphant
Rozmowa
(1974)
Francis Ford Coppola
Najlepsza muzyka
wygrane
Mały Książę
(1974)
Frederick Loewe
,
Alan Jay Lerner
nominacje
Chinatown
(1974)
Jerry Goldsmith
Ojciec chrzestny II
(1974)
Nino Rota
Trzęsienie ziemi
(1974)
John Williams
Upiór z raju
(1974)
Paul Williams
Najlepsza piosenka
wygrane
Benji
(1974)
"Benji's Theme (I Feel Love)", wyk. Charlie Rich
Bezdomny, niezwykle mądry pies podejmuję próba uratowania pary dzieci z rąk porywaczy.
nominacje
Claudine
(1974)
"On and On", wyk. Gladys Knight & The Pips
Gołąb
(1974)
"Sail the Summer Winds", wyk. Lyn Paul
Mały Książę
(1974)
"I Never Met a Rose", wyk. Richard Kiley
Płonący wieżowiec
(1974)
"We May Never Love Like This Again", wyk. Maureen McGovern
Najlepszy serial dramatyczny
wygrane
Upstairs, Downstairs
(1971)
Losy rodziny Bellamych i ich służących mieszkających w rezydencji przy londyńskim Eaton Place.
nominacje
Columbo
(1968)
Kojak
(1973)
Police Story
(1973)
The Waltons
(1972)
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepszy serial komediowy lub musical
wygrane
Rhoda
(1974)
nominacje
All in the Family
(1971)
Mary Tyler Moore
(1970)
Maude
(1972)
The Carol Burnett Show
(1967)
Najbardziej obiecująca nowa aktorka
wygrane
Płonący wieżowiec
(1974)
Susan Flannery
Grupa ludzi walczy o przeżycie w budynku, gdzie wybuchł pożar.
nominacje
Port lotniczy '75
(1974)
Helen Reddy
Szaleni detektywi
(1974)
Valerie Harper
Tam, gdzie kwitną lilie
(1974)
Julie Gholson
Trup w 99.44%
(1974)
Ann Turkel
Najbardziej obiecujący nowy aktor
wygrane
Gołąb
(1974)
Joseph Bottoms
nominacje
Mały Książę
(1974)
Steven Warner
Ojciec chrzestny II
(1974)
Lee Strasberg
Wielki Gatsby
(1974)
Sam Waterston
Najlepsza aktorka telewizyjna w dramacie
wygrane
[Angie Dickinson]
Angie Dickinson
jako Sierżant Suzanne "Pepper" Anderson w serialu
Sierżant Anderson
(1974)
nominacje
Lee Meriwether
Barnaby Jones
(1973)
Teresa Graves
Get Christie Love
(1974)
Michael Learned
The Waltons
(1972)
Jean Marsh
Upstairs, Downstairs
(1971)
Najlepsza aktorka telewizyjna w musicalu / komedii
wygrane
[Valerie Harper]
Valerie Harper
jako Rhoda Morgenstern Gerard w serialu
Rhoda
(1974)
nominacje
Jean Stapleton
All in the Family
(1971)
Esther Rolle
Good Times
(1974)
Mary Tyler Moore
Mary Tyler Moore
(1970)
Carol Burnett
The Carol Burnett Show
(1967)
Najlepsza drugoplanowa aktorka telewizyjna
wygrane
[Betty Garrett]
Betty Garrett
jako Irene Lorenzo (1973-1975) w serialu
All in the Family
(1971)
nominacje
Nancy Walker
McMillan i jego żona
(1971)
Julie Kavner
Rhoda
(1974)
Vicki Lawrence
The Carol Burnett Show
(1967)
Ellen Corby
The Waltons
(1972)
Najlepszy aktor telewizyjny w dramacie
wygrane
[Telly Savalas]
Telly Savalas
jako Porucznik Theo Kojak w serialu
Kojak
(1973)
nominacje
Peter Falk
Columbo
(1968)
Mike Connors
Mannix
(1967)
Richard Thomas
The Waltons
(1972)
Michael Douglas
Ulice San Francisco
(1972)
Najlepszy aktor telewizyjny w musicalu / komedii
wygrane
[Alan Alda]
Alan Alda
jako Kapitan Benjamin Franklin "Sokole Oko" Pierce w serialu
M*A*S*H
(1972)
nominacje
Carroll O'Connor
All in the Family
(1971)
Edward Asner
Mary Tyler Moore
(1970)
Redd Foxx
Sanford and Son
(1972)
Bob Newhart
The Bob Newhart Show
(1972)
Najlepszy drugoplanowy aktor telewizyjny
wygrane
[Harvey Korman]
Harvey Korman
The Carol Burnett Show
(1967)
nominacje
Jimmie Walker
Good Times
(1974)
Gavin MacLeod
Mary Tyler Moore
(1970)
Whitman Mayo
Sanford and Son
(1972)
Will Geer
The Waltons
(1972)
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Zwierzęta są piękną społecznością
(1974)
nominacje
Birds Do It, Bees Do It
(1974)
Hearts and Minds
(1974)
I Am a Dancer
(1972)
Janis
(1974)
Wyróżnieni w roku 1975
Chinatown
(
4/7
)
Płonący wieżowiec
(
2/5
)
Rhoda
(
2/3
)
Wielki Gatsby
(
1/4
)
Kobieta pod presją
(
1/4
)
All in the Family
(
1/4
)
Mały Książę
(
1/4
)
The Carol Burnett Show
(
1/4
)
Najdłuższy jard
(
1/3
)
Gołąb
(
1/2
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.