filmweb.pl
Filmy
Strona główna filmów
Premiery i zapowiedzi
Zwiastuny
Baza filmów
Baza osób kina
Baza postaci
Baza światów
Nagrody
Newsy
Recenzje
Magazyn
Filmweb poleca
Programy filmwebu
Seriale
Strona główna seriali
Premiery i zapowiedzi
Baza seriali
Baza programów
Newsy
Recenzje
Serial Killers
Gry
Strona główna gier
Premiery i zapowiedzi
Baza gier
Recenzje gier
Rankingi
Ranking nowości
Ranking top 500
Ranking oczekiwanych
Nowości serialowe
Seriale top 500
Filmy na VOD
Seriale na VOD
Oryginalne produkcje
Ludzie filmu
Najlepsze role
Gry wideo
Box office
Filmy dla mężczyzn z marką BIC
Canal+
Mój Filmweb
Oceny znajomych
Rekomendacje
Mój profil
Chcę zobaczyć
Moje oceny
Konkursy
Quizy
Ankiety
Ranking użytkowników
Forum
Repertuar Kin
VOD
Popularne
Nowości
Najlepsze
Wkrótce
Darmowe
Program TV
Program TV
Zobacz sekcję
Sundance
2004
http://www.sundance.org
Festiwal Filmowy Sundance
Główna Nagroda Jury
Najlepszy dramat
wygrane
Wynalazek
(2004)
Shane Carruth
Grupa znajomych konstruuje nowoczesny wynalazek. Przez przypadek udaje im się stworzyć maszynę do podróżowania w czasie.
Udział w konkursie na najlepszy dramat
nominacje
Aż do kości
(2004)
Debra Granik
Brother to Brother
(2004)
Rodney Evans
Chrystal
(2004)
Ray McKinnon
Easy
(2003)
Jane Weinstock
Evergreen
(2004)
Enid Zentelis
Harry + Max
(2004)
Christopher Munch
Już tu nie mieszkamy
(2004)
John Curran
Księga miłości
(2004)
Alan Brown
Listopad
(2004)
Greg Harrison
Maria łaski pełna
(2004)
Joshua Marston
Najlepszy złodziej świata
(2004)
Jacob Kornbluth
Napoleon Wybuchowiec
(2004)
Jared Hess
Paranoja 1.0
(2004)
Marteinn Thorsson
,
Jeff Renfroe
Powrót do Garden State
(2004)
Zach Braff
Zły dotyk
(2004)
Nicole Kassell
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Dig!
(2004)
Ondi Timoner
Udział w konkursie na najlepszy film dokumentalny
nominacje
Chisholm '72: Unbought & Unbossed
(2004)
Shola Lynch
Deadline
(2004)
Katy Chevigny
,
Kirsten Johnson
Dziedziczka egzekucji
(2004)
Ivy Meeropol
Farmingville
(2004)
Carlos Sandoval
,
Catherine Tambini
Guerilla: uprowadzenie Patty Hearst
(2004)
Robert Stone
Home of the Brave
(2004)
Paola di Florio
I Like Killing Flies
(2004)
Matt Mahurin
Imelda
(2003)
Ramona S. Diaz
In the Realms of the Unreal
(2004)
Jessica Yu
Przeznaczone do burdelu
(2004)
Ross Kauffman
,
Zana Briski
Super Size Me
(2004)
Morgan Spurlock
The Fight
(2004)
Barak Goodman
The Watershed
(2004)
Mary Trunk
Word Wars
(2004)
Julian Petrillo
Nagroda Publiczności
Najlepszy dramat
wygrane
Maria łaski pełna
(2004)
Joshua Marston
María, mając trudną sytuację materialną, decyduje się na przemyt narkotyków.
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Przeznaczone do burdelu
(2004)
Ross Kauffman
Historia dzieci mieszkających w dzielnicy Czerwonych Latarni w Kalkucie.
Nagroda Festiwalowa
Najlepsza reżyseria dramatu
wygrane
Aż do kości
(2004)
Debra Granik
Żyjąca w nieudanym i toksycznym małżeństwie młoda matka dwóch synów próbuje zerwać z uzależnieniem od kokainy.
Najlepsza reżyseria filmu dokumentalnego
wygrane
Super Size Me
(2004)
Morgan Spurlock
Morgan Spurlock postanawia przez miesiąc odżywiać się wyłącznie w restauracjach McDonald's i ograniczyć ruch - jak przeciętny Amerykanin.
Najlepsze zdjęcia w dramacie
wygrane
Listopad
(2004)
Nancy Schreiber
Najlepszy film krótkometrażowy
wygrane
Gowanus, Brooklyn
(2004)
Ryan Fleck
Nagroda Specjalna Jury
Dla dramatu
wygrane
Brother to Brother
(2004)
Rodney Evans
Starszy czarnoskóry pisarz poznaje homoseksualnego chłopca w nowojorskim schronisku dla bezdomnych.
Dla filmu dokumentalnego
wygrane
Farmingville
(2004)
Carlos Sandoval
,
Catherine Tambini
Najlepsze role aktorskie
wygrane
Aż do kości
(2004)
Vera Farmiga
Żyjąca w nieudanym i toksycznym małżeństwie młoda matka dwóch synów próbuje zerwać z uzależnieniem od kokainy.
Nagroda im. Waldo Salta
Najlepszy scenariusz
wygrane
Już tu nie mieszkamy
(2004)
Larry Gross
Wyróżnienie Specjalne
Dla filmu krótkometrażowego
wygrane
Harvie Krumpet
(2003)
Adam Elliot
Harvie, mimo prześladującego go pecha, nie przestaje być optymistą i na swój nieco ekscentryczny sposób cieszy się życiem.
Nagroda Publiczności w konkursie Kino Światowe
Najlepszy dramat
wygrane
La grande séduction
(2003)
Jean-François Pouliot
Najlepszy film dokumentalny
wygrane
Korporacja
(2003)
Mark Achbar
,
Jennifer Abbott
Dokument ukazuje rozwój korporacji i ich wpływ na społeczeństwo.
Nagroda Specjalna
Nagroda Freedom of Expression - film dokumentalny
wygrane
Songhwan
(2003)
Dong-won Kim
Nagroda im. Alfreda P. Sloana
wygrane
Wynalazek
(2004)
Shane Carruth
Grupa znajomych konstruuje nowoczesny wynalazek. Przez przypadek udaje im się stworzyć maszynę do podróżowania w czasie.
Nagroda Sundance / NHK International Filmmaker
wygrane
Taxidermia
(2006)
Wyróżnieni w roku 2004
Aż do kości
(
2/3
)
Wynalazek
(
2/2
)
Maria łaski pełna
(
1/2
)
Super Size Me
(
1/2
)
Już tu nie mieszkamy
(
1/2
)
Listopad
(
1/2
)
Brother to Brother
(
1/2
)
Przeznaczone do burdelu
(
1/2
)
Farmingville
(
1/2
)
Dig!
(
1/1
)
Pobierz aplikację Filmwebu!
Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.